Malta - İngiltere maçi donmadan izle

Malta - İngiltere maci bitmistirUEFA, PSG hakkında soruşturma başlattı


UEFA, finansal fair-play kurallarıyla ilgili olarak Paris Saint-Germain hakkında soruşturma başlattı ve gerekli belgelerin inceleneceğini duyurdu. PSG, transfer döneminde 222 milyon Euro karşılığında Barcelona'dan Neymar'ı transfer etmiş, Monaco'dan Kylian Mbappe'yi de satın alma opsiyonuyla kiralamıştı.

MBAPPE KİRALANDI AMA... PSG resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, Mbappe'yi satın alma opsiyonlu kiralık olarak transfer ettiğini duyursa da, Fransız ekibinin direk satın almaktansa satın alma opsiyonlu kiralama yolunu tercih etmesinin sebebinin, UEFA Finansal Fair Play cezasından kurtulmak olduğu iddia edildi. 180 milyon Euro karşılığında PSG forması giyecek olan Mbappe, Neymar'ın ardından futbol tarihin en pahalı ikinci oyuncusu oldu. UEFA BAŞKANI CEFERİN GEÇEN HAFTA NE DEMİŞTİ? UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, yaz transfer döneminde Finansal Fair Play'e (FFP) uymayan kulüplere çok ağır cezalar verileceği konusunda uyarıda bulunmuştu.

Fransa basınına konuşan Ceferin, son dönemlerde yüksek bonservis bedelleri karşılığında yapılan transferlere işaret ederek, "Kulüplerin kurallara saygı duymasını bekliyoruz. Amacımız onlara yardımcı olmak. FFP konusunda kulüplere sürekli tavsiyeler veriyoruz. Bunlara uymamak konusunda ısrar ederlerse, çok ağır cezalar vereceğiz." ifadelerini kullandı. Paris Saint-Germain'in (PSG) Brezilyalı futbolcu Neymar'ı transfer etmesine de değinen Başkan Ceferin, "Bu uyarım, sadece PSG'ye değil, Avrupa'daki tüm kulüplere. Transfer dönemi henüz kapanmadı ve tüm eylemleri dikkatle takip ediyoruz. Bu konuda ciddi çalışmalarımız var. Şu anda kulüp adı veremem ama bu konuda çok titiz davranıyoruz." değerlendirmesinde bulundu. Yaz transfer sezonunda PSG, 222 milyon avroluk rekor bonservis bedeli karşılığında Barcelona'dan Neymar'ı kadrosuna katmıştı. Barcelona ise ikinci transfer rekorunu kırarak Alman ekibi Borussia Dortmund'dan Ousmane Dembele'yi 105 milyon avro bonservis bedeli ve başarıya bağlı primler karşılığında renklerine bağlamıştı. UEFA, FFP kurallarına uymadığı gerekçesiyle 4 yıl önce PSG'ye kadro ve transfer bütçesi kısıtlamaları gibi cezalar vermişti.

Hiç yorum yok: